O nás

Sme mladý pár, pochádzame z Topoľčian a žijeme v Žiline.

Prvou fenkou v našej rodine je shiba inu Junna Anvijo, ktorá sa v roku 2014 stala šampiónkou krásy Slovenska. V tom istom roku sme založili aj našu chovateľskú stanicu Pawstrail a v Junniných 3 rokoch sa nám podarilo úspešne odchovať náš prvý vrh. Zo šteniatka Annei Nanuk Pawstrail sa teší rodinka vo Viedni.

Ako sme začínali

Počas celého môjho detského života som túžila po psíkovi. Rodičia nám s bratom šteniatko nikdy nekúpili, zato bol náš byt plný inej zveri ako pavúky, rybičky, korytnačky, zajačik či agama. Keď sme sa s priateľom konečne presťahovali do vlastného, moja túžba po šteniatku začala narastať.

A prečo práve shiba?

Vždy som mala blízky vzťah k špicom (5. FCI skupina). Prvou voľbou mal byť samojed, no keď sme prehodnotili naše bytové podmienky, museli sme toto plemeno zavrhnúť.  Na výstave v Nitre (jar 2011) som po prvý krát uvidela šteniatko shiba inu a bola to láska na prvý pohľad. Netrvalo dlho a môjho priateľa som prehovorila, aby sme si shibu kúpili. Vtedy som ešte netušila, aké bude náročné nájsť šteniatko. Oslovila som asi všetkých chovateľov na Slovensku a v Čechách.

Ako sa Junna stala súčasťou našej rodiny

Nakoniec sme sa rozhodli pre chovateľskú stanicu Anvijo, ktorú vlastní veľmi milý manželský pár z Radošoviec. Na Junnu sme čakali asi pol roka, kým sa narodí a mohli sme si ju konečne vziať k nám domov. Kúpe šteniatka predchádzalo mnoho mesiacov študovania rôznych materiálov o chove a výchove psov. Nič sme nechceli podceniť, kedže sme psíka pred tým nikdy nemali.

Junnku sme si doniesli v novembri 2011. Absolvovali sme s ňou základný výcvik a stala sa z nej krásna a poslušná dáma. Podarilo sa nám úspešne zvládnuť jej dominanciu a teraz presne vie, kde sa nachádza jej miesto v našej svorke.

A ako sa postupne rozrastáme

V októbri 2014 sa nám narodilo naše prvé šteniatko Annei Nanuk Pawstrail. V novembri 2014 sa súčasťou našej shibej rodinky stal psík Daijin Aka Czech Jakobín.

chovateľská stanica shiba inu